تاریخ ایجاد خبر : چهارشنبه ۸ بهمن ۱۳۹۹  ساعت : ۱۴:۴۰
ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه در ایجاد تعامل میان اقوام استان

ضرورت استفاده از ظرفیت های رسانه در ایجاد تعامل میان اقوام استان

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار البرز با بیان اینکه در البرز ۲۵ اقوام حضور دارند، بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های رسانه در ایجاد و ارتقاء بسترهای تعامل و همفکری میان اقوام تأکید کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری البرز، نورمحمد فردی در نشست صمیمی  با تشکل های مردم نهاد استان روز چهارشنبه در سالن شهدای البرز اظهار داشت: تشکل های غیر دولتی از جمله نهادهای مردمی هستند که می توانند ضمن تعامل با دستگاه های حاکمیتی و مردم نقش مهمی در پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته باشند.

وی با بیان اینکه جلسات تخصصی  مختلفی با حضور سمن ها در استان  با محوریت حل مشکلات و ارائه راهکارها برگزاری شده است، افزود: 
تاکید دولت شتاب بخشی به فعالیت های سمن ها است و در همین راستا کیفی سازی فعالیت سمن ها در سطح استان نیز پیگیری شده است. 

معاون سیاسی و امنیتی استاندار البرز، با بیان اینکه بیماری کرونا دراستان کاهش یافته است، افزود:  یکی از ضروریات فعلی جامعه در شرایط کرونایی کنونی جلب و جذب کمک‌های مردم برای حمایت آسیب‌دیدگان است و سازمان مردم نهاد دراین شرایط رسالت بسیار سنگینی دارند.
فردی با بیان اینکه در شرایط کرونایی امروز آگاهی بخشی و اقناع جامعه برای پرهیز از عادی‌انگاری زندگی در شرایط کرونایی است، افزود: در این راستا اقدامات سازمان های مردم نهاد در استان یک فرصت است. 
وی افزود: همواره بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت سازمان‌های مردم نهاد برای توسعه همه جانبه در استان تأکید شده است. 

معاون استاندار احقاق حقوق شهروندی را تکلیف حقوقی همه دستگاه‌های اجرایی عنوان کرد، افزود:  اجرای حقوق شهروندی مطالبه به‌حق مردم است.
فردی فلسفه تشکل‌های اجتماعی را جلب مشارکت مردم و پیگیری حقوق آنان دانست، افزود: لازم است جمعی از تشکل‌های فعال را که آمادگی فعالیّت در این حوزه برای آنها مقدور است حمایت و در بحث آموزش آنان و آموزش جامعه عمل کرد.
وی با بیان اینکه مسائل اجتماعی مانند دانه های تسبیح به هم پیوسته  هستند، گفت: کار و فرهنگی نیز ویژگی منحصر به فردی دارد، دیربازده اما ماندگار است و ضرورت همکاری و تعامل سازمانهای مردم نهاد در این امر ضروری است.
 
 

کد خبر : 22326

منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری البرز

تعداد بازدید : ۱۶۳

چاپ :

ارسال به دوستان :
 


نام و نام خانوادگی :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی :